PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786279}
6,2 9 677
ocen
6,2 10 1 9677
6,7 40
ocen krytyków
Annette
powrót do forum filmu Annette

Dawno nie widziałam tak złego filmu. Elementy opery, standupu (nieśmiesznego), filmu lalkowego, dramatu i moralitetu, a wszystko w złych proporcjach, podlane kiczem z domieszka baroku. Bardzo źle spędzone 140 minut mojego życia.
W dodatku jeśli ma się choć minimalny słuch muzyczny to uszy odpadają przez większość filmu. Da się słuchać tylko akompaniatora/dyrygenta oraz dziecka czyli Annette. A, jeszcze partie operowe. Pozostały śpiew podpada pod kategorię "zanieczyszczenie hałasem". Plus tekstu piosenek stylistycznie na poziomie ucznia 1 klasy szkoły podstawowej o inteligencji poniżej przeciętnej. Strata czasu!

ocenił(a) film na 10
Roza_Bzowa

ja za to dawno nie widziałem tak dobrego filmu!

ocenił(a) film na 10
Bliffay

Mam tak samo. Kto spodziewał się musicalu w stylu La La Land, może się srogo zawieść. To nie jest film, który spodoba się każdemu. Przede wszystkim jest w cholere mroczny. Po drugie to mieszanka pastiszu i absurdu, w sumie nie przyszłoby mi do głowy czepiać się niesmiesznych standupow. One takie miały być, przerysowane, miejscami żenujące, a jednocześnie ciągle nawołujące do śmiechu. Piszesz: "Elementy opery, standupu (nieśmiesznego), filmu lalkowego, dramatu i moralitetu, a wszystko w złych proporcjach, podlane kiczem z domieszka baroku" - to jest bardzo trafne akurat i doskonale odzwierciedla to, co sprawiło, że dla mnie to piękny film.

weronika_1981

Złe proporcje, mniam

ocenił(a) film na 2
weronika_1981

Czyli uważasz. że aktorzy niestworzeni do śpiewania ze słabą muzyką i jeszcze gorszymi tekstami są objawieniem ?

ocenił(a) film na 10
Archdarameron

Nikt nie mówi o objawieniu. Osoby uznające film za dobry doceniają głównie jego walory artystyczne. Miał być przesadzony, momentami nieśmieszny i przerostem formy nad treścią. Takie trochę współczesne dywagacje na temat baroku. A śpiewanie moim zdaniem nie było aż tak złe, tym bardziej, że owa produkcja nie wymagała by był na jakimś niewiarygodnym poziomie.

ocenił(a) film na 3
Roza_Bzowa

Dla mnie również film bardzo zły, uszy więdną od słuchania złego wykonania do złej muzyki i kiepskich tekstów.

ocenił(a) film na 1
Roza_Bzowa

Ja NIGDY nie widziałam tak złego filmu!

Roza_Bzowa

Ten komentarz zachęcił mnie na tyle, że go obejrzę :-)

Roza_Bzowa

Dobrze, że są jeszcze krytycy filmowi, którzy pięknie potrafią pisać o kinie i nie jesteśmy zmuszeni do czytania pośmiewiska twego pokroju :)

Grifter

Pośmiewiskiem to jest jedynie twój komentarz pokazujący jak niewiele masz wspólnego z dobrym wychowaniem i szacunkiem do zdania drugiego człowieka. Idź zachwycać się nad tym miernym filmem razem z całą śmietanka intelektualną szukającą sensu i wartości tam gdzie jej nie ma

adrianjarosinski95

Hehe, puściły ci ładnie zwieracze prosty człowieku :D

Grifter

Nerwy? Jestem spokojnym człowiekiem. Po prostu nie lubię chamstwa, które reprezentujesz swoimi komentarzami

adrianjarosinski95

A tu się zgodzę. Jestem chamem i furiatem. Ale przynajmniej nie wykręcam się nieistniejącym zespołem Tourette'a jak nasz kłamca, premier debil. Nie, ze mnie zwyczajny cham :)

ocenił(a) film na 4
Roza_Bzowa

Umie, umie, co widać w początkowych scenach. Tylko każą mu śpiewać w kompletnie mu nie pasującej tonacji fatalnie ckliwe kawałki, stąd ten wysilony, fałszujący, i to podwójnie, falset. A do tego najsłabsza piosenka została wybrana na motyw przewodni - dopiero usłyszawszy ją odpowiednią ilość razy widzi się, jak bardzo jest słaba muzycznie i o ile jeszcze słabszy od muzyki jest tekst.
Standup raczej miał być nieśmieszny, ja w każdym razie nie miałem z tym problemów.

Roza_Bzowa

Przecież Marion Cotillard potrafi śpiewać, co słychać w tym filmie (oprócz scen w operze, w których zastąpiła ją śpiewaczka operowa). Zresztą ma jakąś tam karierę muzyczną, jest nie tylko aktorką, ale też piosenkarką.

ocenił(a) film na 2
Roza_Bzowa

Zgodzę się . Mnie ten film zmęczył :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones