PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540866}

Księżniczka Montpensier

La Princesse de Montpensier
5,9 2 152
oceny
5,9 10 1 2152
Księżniczka Montpensier
powrót do forum filmu Księżniczka Montpensier

Przyjemny

ocenił(a) film na 7

film kostiumowy. Niezłe aktorstwo, urocze zdjęcia, wartka akcja. Jest trochę długi, ale bardzo szybko mija. Zszokowała mnie nieco scena nocy poślubnej, ciekawe, czy tak faktycznie było. A kreacja naszego ulubionego króla- uciekiniera Henryka Walezego interesująca- ten kolczyk w uchu i kredka do oczu. :D Wzruszyłam się przy "śledziu" i "maśle". :P

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_

Jestem właśnie świeżo po seansie. :) Zgadzam się, mnie film zachwycił po stokroć!
Scena nocy poślubnej faktycznie taka jest. W Sisi (serial 2009) była prawie taka sama, tylko że tamci uciekli z pokoju na podwórko. Kiedyś przyszła żona musiała być dziewicą. :) Haha, ten książę został zagrany tak świetnie, że sądzę, iż to byłaby najlepsza opcja dla księżniczki. ;) Ogólnie film może się poszczycić genialną grą aktorską.
Co do nauki polskiego i tematu Polski. Śmieszne to było. Jeszcze z tą żartobliwą powierzchownością księcia. Ale tekst o tym, że Polska nie dorównuje innym koronom, troszkę mnie naburmuszyła. Polska duma się odezwała. :P
Reasumując, good job! Polecam! :)

silentlyy

W tamtych czasach była to, niestety prawda. We Francji król naprawdę miał władzę, w Polsce był ograniczony przez szlachtę. Też mi się oczka zaszkliły przy śledziu. :)

ocenił(a) film na 5
TheNekokuroi

poczytaj biografię Walezego autorstwa Grzybowskiego, Walezy po pobycie w Polsce zachwycił się ile władzy ma polski król który może rozdawać chleb - czyli apanaże, królowie Francji zaś byli żebrakami.

gutex0

Cóż, cokolwiek to jest i jak jest ciekawe, nie będę czytać, bo nie zgadza się z tym, czego nauczają w szkole. Zawsze jak czytam takie pozycje, mam później na sprawdzianach mniej punktów, za podawanie nieprawidłowych informacji.

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

Racja, dobrze zagrane. Do tego niesamowite kostiumy i wystrój. Film przydługi, ale fajnie się ogląda jeżeli ktoś już wpadnie w klimat. Ciekawa melodramatyczna historia z wojną domową w tle. W pełni udany film kostiumowy, ode mnie ma spokojnie 7/10

Kinomaniaczka_

Film dobry , dodatkowe walory gdy się obejrzy w jakości HD, klasowo podobny do filmu / Bathory / z 2008r.

6058145

Jak by co , to napisy synchronizowałem do wersji HD i wstawiłem na stronę / pod napisi . net /

ocenił(a) film na 6
Kinomaniaczka_

Co do nocy poślubnej - tak było, goście weselni zbierali się w tym samym pokoju i korytarzach, bo wszyscy by się nie pomieścili i czekali... Strasznie stresujące pewnie dla obu płci. Dlatego tak ważne by krew się pojawiła, to znaczyło o czystości panny młodej. Scena gdy jej ojciec odetchnął z ulgą bardzo dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones