PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96}
7,1 20 623
oceny
7,1 10 1 20623
Lekcja przetrwania
powrót do forum filmu Lekcja przetrwania

Niedźwiedź Bart.

ocenił(a) film na 7

Gdyby ktoś nie wiedział, Bart to chyba najsłynniejszy filmowy niedźwiedź Hollywood'u i być może najsłynniejsze zwierzę specjalnie tresowane do gry w filmach. Pojawił się m.in. u boku Brada Pitta (i ponownie Anthony Hopkinsa) w 'Wichrach Namiętności', ze Stevenem Seagalem w 'Na Zabójczej Ziemi' czy Ethanem Hawke w filmie 'Biały Kieł'. Większość aktorów, z którymi pracował była pod wielkim wrażeniem tresury i zdolności Barta. Jego treserem i opiekunem był Doug Seus, który teraz opiekuje się jego imiennikiem - Małym Bartem. Bart niestety odszedł z tego świata w 2000 roku w wieku 23 lat (biedne zwierzę chorowało na raka). Lecz pozostawił po sobie imponującą filmografię, a jego sceny w 'Lekcji Przetrwania' uważam za najbardziej ekscytujące z udziałem żywego niedźwiedzia w historii kina. W dobie dzisiejszych, wysoko rozwiniętych efektów specjalnych, podobny film wykorzystałby prawdopodobnie tanią i bardziej praktyczną animację komputerową. Jednak to nie byłoby już to samo co naturalne, kipiące dzikością i emocjonujące sceny z udziałem Barta.

Sądzę, że Bart zasługuje na własną stronkę na Filmwebie i wpis w obsadzie filmów, w których niejednokrotnie odegrał znaczącą rolę... :)

El_Orrance

Myślę że Miś pośmiertnie jakiegoś Oskara dostać powinien :)) Świetny zwierz - najlepsza postać w tym filmie..

mm74

szkoda że go nie ma w bazie filmwebu

użytkownik usunięty
MindWideOpen

A powinni dodać, bo w sporo filmach zagrał :)

A Szarik to wał???

użytkownik usunięty
baca350

Szarki to tez aktor :)

ocenił(a) film na 7
baca350

Szarików było kilka, ale kit z tym :/

ocenił(a) film na 7
mm74

Rzeczywiście Miś grał przekonująco, aż mi się przyśnił a zapewniam, że miły sen to nie był !!!!

El_Orrance

Na imdb ma swój profil..
http://www.imdb.com/name/nm1075976/

Johny999

na wikipedi też ma swoją stronkę :) http://en.wikipedia.org/wiki/Bart_the_Bear
Ciekawe czy administratorzy by zatwierdzili profil Barta na filmwebie :)

Co do filmu, dziś będzie na polsacie, chetnie obejrze bo nie widzialem tego wczesniej

Pijany_Mistrz

hmmm o co chodzi? obsadzie jest podane, że niedzwiedzia gra niejaki Brian Steele, a na innych stronach jest podane, że niedzwiedz w tym filmie jest prawdziwy i jest nim własnie Bart. Jakiś bład w bazie filmwebu?

ocenił(a) film na 10
Pijany_Mistrz

niedźwiedź jest prawdziwy.... nawet w końcowych oryginalnych napisach podane jest "dziękujemy niedźwiedziowi Bartowi i jego trenerowi za udział w filmie" czy jakoś tak

prox81

Tak, teraz po obejrzeniu i po koncowych napisach juz wiem o co chodzi :) Ten aktor, ktorego wczesniej podalem, byl jednym z kaskaderow niedzwiedzia, np w momencie gdy go zabijali, to watpie aby przebijali na wylot Barta, wtedy wchodzi kaskader :)
Ciekawy tylko jestem, czy w momencie gdy niedzwiedz rozszarpywał murzyna, czy to byl Bart czy kaskader... jesli w tym ujeciu wystapil prawdziwy niedzwiedz to szacunek dla Harolda Perrineau, ze sie zgodzil na taka scene i zaufal na tyle Bartowi... ja bym wymiekl na jego miejscu :P

ocenił(a) film na 7
El_Orrance

podobało mi się że zjadł czarnego :D

ocenił(a) film na 7
arcisz009

w sumie głowni bohaterowi tez zjedli mudżina, zjadając niedźwiedzia :D :D

ocenił(a) film na 6
arcisz009

bez mudzina zrobilo sie powazniej :)

DonVitoCorleone

Obaj jesteście dobrzy :] Zdrowko Panowie :]

ocenił(a) film na 6
Omnikoron

Żałośni jesteście...

ocenił(a) film na 7
El_Orrance

Bart to rzeczywiście świetny aktor, ale aktor jednej roli... Już po pierwszym filmie (nie bójmy się przyznać), go zaszufladkowano. Co nie zmienia faktu, że jego kreacja jest godna oklasków.

AlbatrBoss

Bart zostal zaszufladkowany do grania niedźwiedzia .

Ponadto film cienki, sama scena walki to nie cały film. Hej!

AlbatrBoss

Hahahahaha dzięku AlbatrBossie - umiliłeś swoją wypowiedzią mój dzień :)

AlbatrBoss

Dobre :))

ocenił(a) film na 8
AlbatrBoss

Hahah! :p

El_Orrance

Miś najlepszym aktorem 10/10 , znacząco wzbogacił swoją grą cały film:D

El_Orrance

No - i to jest świetna informacja. Film taki sobie, ale taki smaczek jest mile widziany. Nie spodziewałem się, że to był w każdej scenie prawdziwy niedźwiedź. Dzięki za info :]

El_Orrance

najsłynniejszy miś to Wojtek, który przemaszerował z żołnierzami Andersa całą drogę aż do wyzwolenia ,więc polecam film "Wojtek niedźwiedź ,który poszedł na wojnę"

kwieku50

Pierwsza była Baśka Murmańska.

El_Orrance

w ogóle powinny być nagrody dla zwierząt, najczęściej wygrywałyby zapewne genialne psy, ale myślę, że ten niedźwiedź mógłby mieć przynajmniej jednego zwierzOscara. ;) a sceny z niedźwiedziem zrobiły na mnie wrażenie. Teraz pewnie już takich nie będą kręcić.

El_Orrance

Zasługuje na profil bardziej niż bracia Mroczek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones