PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96}
7,1 20 624
oceny
7,1 10 1 20624
Lekcja przetrwania
powrót do forum filmu Lekcja przetrwania

momentami naiwny

ocenił(a) film na 5

W gwiazdki za Hopkinsa. Zamarzli by kilka razy, ale na potrzeby filmu nawet z wody wychodzili mało przemoczeni i tylko niedźwiedź zjadł murzyna (oj Afroamerykanina)

ocenił(a) film na 6
kszuiraD

W tych marynareczkach i cienkich kurteczkach pewnie by nocy nie przeżyli. No ale mieli przecież cudem suche i nie kończące się zapałki. No i pić za bardzo nie potrzebowali- wystarczyło, że napili się raz ze strumienia i wystarczyło. A wiewiórka sama im w sidła się pchała. Po prostu cudne życie mają milionerzy. A biednemu wiatr w oczy :)

ocenił(a) film na 6
kszuiraD

W sumie dokładnie to samo pomyślałem oglądając dziś ten film.
Hopkins i Baldwin to dość ciekawy duet. Niemniej film powinien być bardziej realistyczny lub chociaż więcej wyjaśniać jakim cudem nie zwiększa im się zmęczenie przy braku jedzenia i wyczerpującej wspinaczce...

wojtaswd

Bo filmy to musom byc prawdziwe , takie co ludzie kaslom, i kichajom i casem tys ...ckajom.Une tu ,malo kaslom i calkym nie kichajom, ze o ckaniu nie powim.Znakiem tygo,jezd to film ...nirealistyczny.

ocenił(a) film na 6
laguardia

bo gdy filmy za bardzo odbiegają od realizmu są przeze mnie oceniane jako słabsze.
Dbałość o szczegóły jest cechą dobrych filmów. Albo jesteśmy w konwencji sztucznej "od A do Z", albo tworzymy historię zbliżoną do realistycznej. Jeśli już udajemy realizm - to się tego trzymajmy.
Niekonsekwencja tego filmu dużo mu ujmuje.
Twoja wypowiedź jest niekulturalna i nie powinna była się tu w ogóle znaleźć - ale to internet - nie powinienem oczekiwać wysokiego poziomu u każdego

wojtaswd

A nie przeszkadza ci że parę dni podczas których dzieje się akcja zostało upchanych w ok. 2 godziny ?

ocenił(a) film na 6
Leszek_Halama

Pośrednio i o to mi chodziło. Nie przetrwali by nocy, przemarzliby... niemniej są filmy gdzie kilka dni upycha się w dwie godziny i dobrze zebranymi krótkimi scenami pokazuje sie kolejne wyzwania. I jakoś czuć że to trwało A nie że to był spacerek... nawet Forest biegał długo i było widać że to trwało A zajęło kilka minut taśmy :)

ocenił(a) film na 8
wojtaswd

To jest kino. Złudzenie. Taka konwencja. Do niektórych to nie dotrze nigdy.

wojtaswd

wyrwij sobie z rufy kij. czepiasz sie jak wesz ogona.

ocenił(a) film na 8
wojtaswd

adrenalina i strach

andolinis

Bo to byli koszerne ludzie. U Żyduf wszystkie som twarde !

ocenił(a) film na 5
kszuiraD

Zapałki też nie przemokły :)

kszuiraD

wyrwij sobie z rufy kij. czepiasz sie jak wesz ogona.

ocenił(a) film na 6
kszuiraD

Od samego początku zresztą strasznie mnie mierziło, że postać Hopkinsa, która jest ultra mądra, na wycieczkę w teren leci w pełnym garniturze i płaszczyku. Wydaje mi się, że jak ktoś jest mądry, to się ubiera adekwatnie do sytuacji.

No i twórcy przesadzili z tym zimnem, trzeba było po prostu ustalić, że tam cały czas spoko temperatura, ciepło jest i po sprawie, oni nawet ciuchów nie ściągają z siebie, by je wysuszyć.

Dalej tak samo gubienie się, mając takie punkty orientacyjne jak rzeka i to jezioro, a celem jest szczyt góry, no to jednak trochę obciach zgubić się na tyle, by trafić do punktu wyjścia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones