PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95471}
5,5 97
ocen
5,5 10 1 97
The Battle of Russia
powrót do forum filmu The Battle of Russia

Kłamstwo na kłamstwie. Wytrzymałem kwadrans.

Film zrobiony obrzydliwie pod z góry założoną tezę - by to Rosja okazywała się biednym obiektem ataku. :) Zręcznie pominięto liczne wojny agresywne, w których Rosja/ZSRR był agresorem. Nie ma słowa o rewolucji październikowej, o czystkach, o Wielkim Głodzie, o ateizacji, o kolektywizacji, o GUŁagu. Nie ma nic. Nie ma słowa o pakcie Ribbentrop-Mołotow, ani o agresji ZSRR na Polskę, Finlandię, państwa bałtyckie. Jest o tym, że ZSRR dołączył do Ligi Narodów, ale nie ma nic o tym, dlaczego go nie było w tej lidze. ;)

Ja wiem, że to tania, prymitywna propaganda z 1943 roku, ale mimo wszystko, w 2020 roku wypadałoby emitować tę tanią propagandę z odpowiednim komentarzem. :)

andrzej_matowski0

Wyobrażasz sobie, że Stany Zjednoczone w 1943 roku oczerniają najważniejszego swojego sojusznika w walce z Hitlerem ??? Osobiście uwielbiam takie dokumenty mijają się z prawdą bo to propaganda ale to dla mnie taki powrót do przeszłości. Napisy jak to napisałeś z odpowiednim komentarzem popsułyby odbiór tej propagandy, każdy ma swój rozum i wie jak naprawdę było, podejdź do takich treści z dużym dystansem i czerp przyjemność z tego czarno białego obrazu, nieziemskiego klimatu jakbyś był jedną nogą w tamtych czasach.

Artur88Tupac

''Każdy ma swój rozum''

Tak, i dlatego na zachodzie nikt nie ma pojęcia o odpowiedzialności ZSRR za rozpętanie II WŚ. W Polsce też coraz mniej ludzi sobie z tego zdaje sprawę.

andrzej_matowski0

Najgorsze jest to, ze młode pokolenie chodzące do szkoły nie wie czemu np 11 listopada jest wyeksponowana flaga na budynkach, blokach, szkołach to jest dopiero dramat, jeszcze ze dwa pokolenia i będą matoly chodziły w Polsce myśląc ze to były Polskie Obozy Zagłady, to jest dopiero tragedia naród traci powoli swoją dusze. Bezstresowe wychowanie dzieci i obecny poziom w szkołach robi z przyszłych ludzi analfabetów.

ocenił(a) film na 7
Artur88Tupac

Dokładnie, klimat jest rewelacyjny. Propaganda to inna sprawa ale ten film miał taki być.

andrzej_matowski0

Oglądasz film propagandowy sprzed 80 lat, mający na celu namówienie młodych Amerykanów do walki z hitlerowskimi Niemcami i burzysz się, że taki film propagandowy ma przekłamania? Że był nakręcony pod tezę? Ile Ty masz lat? 16?

To nie jest film historyczny - to świetnie zrobiony film propagandowy i powinien być oceniany w porównaniu z innymi filmami propagandowymi. W swojej klasie jest bardzo dobry i w swoim czasie spełnił swoje zadanie. Ocenianie takich rzeczy na 1 jest zwyczajnie śmieszne ;)

Zgodzę się, że puszczanie tego filmu w telewizji, bez opatrzenia wyjaśniającym zakłamania komentarzem, nie jest najlepszym pomysłem, ale winienie za to samego filmu jest pocieszne ;)

bambosze_babuni

Brawo Sherlocku.


Ja wiem, że to tania, prymitywna propaganda z 1943 roku, ale mimo wszystko, w 2020 roku wypadałoby emitować tę tanią propagandę z odpowiednim komentarzem.

andrzej_matowski0

Ale to jest wina telewizji, a nie samego filmu - czy to tak trudno zrozumieć? A Ty, mądralo, wystawiasz ocenę i za film, i za sposób puszczania go w telewizji naraz. To jest po prostu śmieszne.

Nie spodziewam się, że zrozumiesz. Pisałem to tylko dla tych, którzy będą czytali ten wątek i żeby przeczytali jakieś kontrargumenty do tych Twoich wypocin. Nie pozdrawiam i bez odbioru

andrzej_matowski0

PS. Oceniłeś takiego gniota jak "Pięciogłowy rekin atakuje" na 10/10 - po co ja w ogóle Ci odpisuje?

bambosze_babuni

>ocenianie innych przez pryzmat ich ocen, szczególnie niskobudżetowych horrorów, będących doskonałym poprawiaczem humoru
>bulgotanie, bo ktoś miał czelność zbesztać prymitywną propagandę anglosaskich kumpli Stalina

XD

W odróżnieniu od ciebie będę uprzejmy i pozdrowię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones