Fallout (2024)
Fallout: Sezon 1 Fallout Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Fallout (2024)

Koniec

The End 1h 14m
7,6 1 588
ocen
7,6 10 1 1588
Fallout
powrót do forum s1e1

Disney już próbował i dostał po dupie. Amazon tez dostanie. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jak to mówią — Kto głupiemu zabroni być głupcem?

ocenił(a) serial na 8
Quadrivium

Fajny komentarz tak za bardzo nie wiadomo o co ci chodzi

boowkens1

Chodzi o wciskanie urojonych płci gdzie się da. Jedna z bohaterek serialu uważa się za "ono".

ocenił(a) serial na 8
batwing

Tak tez to zauwazylem, nie podoba mi sie to ale nie przekreslam z tego wzgledu calego serialu. W sumie ono ma 3 minuty w pierwszym odcinku i 3 w ostatnim. Takze jestem w stanie to przetrawic

ocenił(a) serial na 8
boowkens1

Dzisiaj 3 minuty, jutro 4 a za rok pol serialu. Nie wiem czemu dzisiejszy swiat tak bardzo promuje dziwactwa.

batwing

Skoro tacy ludzie istnieją w prawdziwym życiu to czemu w serialu raz na jakiś czas nie może się pojawić?

ocenił(a) serial na 7
Kengol

Niech sie pojawiaja, tylko niech mi nie zmieniaja zasad odmiany w moim jezyku i nie wmawiaja, ze sa norma oraz ich nieradzenie sobie z tozsamoscia plciowa i iloscia plci jest norma itp. To, ze ktos nie ma rozwinietego mozgu plciowo albo czuje sie bezosobowy, niedopasowany albo aseksualny, spoko, bo sa takie rzeczywiscie problemy u ludzi, ale negowanie samej plci i ile ich jest, to juz nie, tutaj konczy sie moj kompromis, a ich powinien sie zaczynac.

alisspl

Idealnie podsumowane, podzielam punkt widzenia

ocenił(a) serial na 10
alisspl

Przecież to ty masz problem

ocenił(a) serial na 7
rafal68

Cos chciales ode mnie konkretnego, czy dalej moge nie zwracac na ciebie uwagi i ze nie wiadomo czego chcesz poza czepialstwem?

ocenił(a) serial na 10
rafal68

Dziwi coś innego. Indywidua i wariaci byli zawsze. Jednemu się zdawało, że jest Jezusem, innemu że jest Napoleonem Bonaparte, a jeszcze innemu że jest kobietą. Wszyscy oni byli brani w jeden nawias i zamykani w psychuszkach. Można by podyskutować, czy w tych psychuszkach były warunki bardziej czy mniej humanitarne i czy tak się godzi postępować z ludźmi. Jednak my postanowiliśmy cały świat podporządkować wariatom.

ocenił(a) serial na 10
prowrocek

To nie czas i miejsce na autobiografię

prowrocek

No jak widać po historii świata to jeden żydowski cieśla zebrał wokół siebie kult, który nie dość, że dominuje na części kontynentów to jeszcze przyczynił się do wielu ludzkich tragedii. Czy takie podporządkowanie świata w wiarę w pustynne brednie też krytykujesz, czy jednak jest to już wejście w Twoją strefę komfortu zwaną potocznie "mentalność Kalego"?

ocenił(a) serial na 8
Kengol

W prawdziwym życiu są również tacy co podają się za Jezusa czy Napoleona, lecz ich leczy się psychiatrycznie a nie normalizuje.

ocenił(a) serial na 7
batwing

Gdyby byla mutantem albo gatunkiem z kosmosu, nie ma problemu.

ocenił(a) serial na 7
alisspl

dokladnie, gdzie w takim swiecie ktos by mial czas nad zastanawianiem sie nad swoja plcia...tam jest walka o przetrwanie a nie pitolenie o wlasnej identyfikacji.

ocenił(a) serial na 10
alisspl

Tak jak ty?

ocenił(a) serial na 7
rafal68

Co jak ja? Wyslawiaj sie pelnymi zdaniami jak cos chcesz. Zreszta pewnie nawet nie zrozumiales o czym mowie i od razu ci sie wlaczyl foszek. Tak, plcie w obrebie gatunku ludzkiego sa dwie. Na Ziemi. Mozna INTELIGENTNIE wlaczyc do fabuly w swiecie post apo pojawienie sie czegos innego gdyby pokazali mutantow i postac by nim byla albo jakby to byl serial o kosmitach, nie Ziemianach, gdzie na ich planecie, w ich realiach, biologii rozwinelo sie cos innego niz dwie plcie. Nie oczekuje od ciebie, ze zrozumiesz, ale jakbys chcial, to odsylam do serialow Star Trek, gdzie to zrobiono i zrobiono to dobrze, madrze, bez glupiej ideologii, wciskania innym czegos czy wywolywania klotni dla samej klotni.

ocenił(a) serial na 10
alisspl

Forum Ci nie pomoże uporać się z problemem. Z tym należy iść do specjalisty. Wypowiedzi na temat tożsamości płciowej to nie w tej grupie...

rafal68

Temat wątku porusza właśnie te kwestię, więc sobie odpuść.
Twoje posty nic nie wnoszą, więc sobie odpuść po raz drugi.

ocenił(a) serial na 10
pierestrojka

Jaki to wątek opowiada o tożsamości płciowej?

batwing

widać że gówno wiesz o grze :D

kidddi

Chcesz napisać coś konkretnego, czy zostaniesz przy argumentum ad hominem żeby podkreślić że nie masz argumentów merytorycznych?

kidddi

Jeśli tak mało inteligentna i głupia jest fabuła gry, jak i ten serial, który tak bardzo odzwierciedla ten świat z gry .To nie zazdroszczę ilorazu inteligencji fanom tej znakomitej gry!

ZipZiom

Wielki freethinker, który nie skazi swego istnienia tak trywialnymi i infantylnymi sprawami jak gry z serii Fallout. Zakładam, że istnieje 0 osób, które wezmą do serca ocenę swego intelektu, dokonaną przez jakiegoś bezimiennego przychlasta z internetu xD

ocenił(a) serial na 7
batwing

Raz przez chwilę. Lepiej tak niż cały odcinek jak w TLoU

sjuraniec

Raz przez chwilę to i tak przesuwanie okna Overtona.

batwing

morda tam

PatkaaaDeLol

buziuchna, cycu :)

boowkens1

Wiadomo! Chodzi o beznadziejny serial z głupią, prostą fabułą!

Quadrivium

W świecie postapo widać nie ma psychiatrów...

Quadrivium

Niestety ci nie zabronię.

ocenił(a) serial na 9
Quadrivium

Amazon już ogłasza upadłość, bo jakiś prawak się zesrał XD

ocenił(a) serial na 5
szadom_filmweb

Każdy kto jest zdrowy na umyśle i wie, że są tylko 2 płcie jest prawakiem? XD Czy nauka(biologia) też jest prawacka? Trochę Ci zazdroszczę postrzegania świata w taki prosty sposób. Życie musi być łatwiejsze.

melfree90

Jemu chodziło raczej o to, że Amazon ma wywalone, że się jakiemuś polaczkowi nie podoba bohater niebinarny. Nawet gdyby wszystkie LGBT-foby postanowiły anulować subskrypcję, Amazon nadal będzie rósł w siłę, ponieważ milionom odbiorców takie postaci w niczym nie wadzą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Quadrivium

Faktycznie nikt Ci nie zabrania być głupcem

ocenił(a) serial na 7
Quadrivium

No tytul posta ma sie nijak do serialu. Obejrzalam caly i na szczescie nie jest wokowy do porzygu, zeby tylko sztandarami machac. Serial sie broni, fabula, mimo ze prosciutka w intrydze i latwa do polaczenia kropek po 2-3 odcinkach, ogolnie ciekawi i wciaga. Zgrzytem jest to ideologiczne omomo, ktore mogli przemycic sensownie, w jakiejs enklawie, a nie do diabla wsadzac w bractwo i jeszcze w sumie robiac z tego slaba trampoline dla perypetii Maximusa. Troszeczke Azjatow jest - za malo. Czarni nie przeszkadzaja, wypadaja sensownie w swoich postaciach i nie na sile, mimo ze na wlasne zyczenie znikaja prawde historyczna lat 50 w usa, nawet jezeli to swiat alternatywny. aczkolwiek Maximus glupawy, prawie do konca nie budzil mojej sympatii i zupelnie nie widze tej jakiejs wielkiej chemii miedzy nim a bohaterka, ktora sobie zaistniala w glowach producentow. W ogole sprawia wrazenie kalki z bohatera ze star warsow. I z fabula postaci, ogolnym imagem, a nawet stylem gry aktorskiej - niemal identyczna ekspresja twarzy przy wkurzeniu jak u tamtego. Moje serce widza skradl czarnoskory bohater produkcji hbo ala mad max, mimo ze jako Falcona go nie trawilam - to dla zjaranych wszelkiej masci pseudoantyrasistowcow, ktorzy uwazaja, ze aktor nie moze sie nie podobac z geby i wygladu, bo tak.

ocenił(a) serial na 9
Quadrivium

Mnie też się nie podoba wciskanie wątków lgbt na siłę, gdzie się tylko da i wmawianie nam, że to normalne. Ale tu akurat odbieram ten wątek jako prześmiewczy, no ja się uśmiałem na nim. Pozatym oglądając ten serial, dostrzegam wiele absurdalnych porównań do dzisiejszego świata.

Biggie1984

Mnie się nie podoba wmawianie, że LGBT jest nienormalne i że w każdym filmie i serialu "są wciskani na siłę". Nie nie są, w niektórych może nie pasują, ale z pewnością nie można tego powiedzieć o każdej produkcji. Akurat tujaj postać niebinarna została wpleciona naturalnie i z polotem, bez nachalności. Zresztą w samej serii gier Fallout to nic nowego.

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Nie, nie zostala wpleciona naturalnie, bo wyladowala w Zakonie. I owszem sa obecnie wciskani na sile, niezaleznie od tego czy to wypada dobrze czy nie i dlatego to ludzi razi. Bo wyczuwaja mechanizmy ideologiczne. Na kazdym kroku jest sztuczne podkreslanie, ze takie osoby sa inne, niezwykle i tak bardzo odznaczajace sie od reszty i tak bardzo zle traktowane, nawet tam, gdzie zupelnie nie sa zle traktowane, a wlasnie jak normalni ludzie, gdzie innych nie interesuje co robia w lozku. Ale nie, oni sa wtedy ciezko nieszczesliwi na ekranie, ze nikt o tym nie pieje, nie wytyka palcami i dlatego sami to robia... Powtarzam, dobrym pokazaniem tego jest Star Trek od wlasnie normalnego ukazywania relacji homo, uznawanych, ze istnieja, ale na Ziemi nie sa wiekszoscia i spoleczenstwa, ktore zupelnie nie zajmuje sie epatowaniem kim jest, co lubi czego nie lubi, bo to nie jest priorytetem w realnym swiecie. Az po wlasnie wypaczenie przez dzisiejsze bojowkowe podejscie organizacji niby reperezentujacych te mniejszosci w postaci Discovery, gdzie widownia bardzo tolerancyjna dla takich przekazow w poprzednich serialach, teraz staje okoniem, broniac sie odruchowo przed narzucaniem postaci, scen, dialogow nie zakorzenionych w fabule, tylko doklejonych, bo inkluzywnosc. Dzisiaj do wiekszosci tych bojowkarzy ideologicznych, nie dociera nic, nie widza, ze probuja walczyc z ludzmi, ktorzy ogladali Xene. Buffy, te Treki i szczerze akceptowali i lubili wszelkiej masci postaci, bo byly dobrze skonstuowane, pasujace do swiata, kanonu, fabuly, nie sprawialy wrazenia narzucania sie sila czy ktos chce czy nie chce. Byly i byly podane tak, ze nikt nie czul sie terroryzowany, a jak nie mial ochoty dopatrywac sie subtextu, to nie musial i tez sobie widzial te postaci jak bylo mu wygodniej, a inni po swojemu. Ale watpie czy to przetlumacze dzisiaj.

alisspl

A gdzie wg Ciebie taka osoba miałaby wylądować, żeby było naturalnie? XD Jakoś nie poczułem, by ta postać miała jakikolwiek wątek w serialu oparty na jej "inności". Po prostu tam była. Jakbyś oglądała w oryginale to nawet byś nie kapnęła, że to osoba niebinarna. Wszyscy się zesrali, bo w polskich napisach było -om na końcu xD

alisspl

weź ty się jebnij w łeb, szloro

ocenił(a) serial na 10
Quadrivium

Po prostu jestes jebn...tym krytykiem bez pojecia o filmach. Komentarz ci nie pyknal bo serial jest genialny. Idz sobie odpal netflixa i jakis watek lgbt. To dla ciebie.

ocenił(a) serial na 8
Quadrivium

W punkt.

Quadrivium

W punkt. Wyłączyłem to gówno jak usłyszałem "powiedziałom"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
PatkaaaDeLol

Ty tam patusiaro trzym ryj.

savvi86

Tak kończą frajerzy, którzy oglądają jakieś wersje z lektorami albo napisami PL. Jak widać znajomość kilku języków obcych przychodzi tylko wybitnym jednostkom takim jak ja, a reszta niech pucuje swoje stanowiska pracy w montowniach i magazynach xD

Quadrivium

ty powinieneś dostać po dupie za takie głupoty

ocenił(a) serial na 1
Quadrivium

ten serial to takie stężenie woke, że wypala oczy i robi z mózgu papkę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones